Ordinačné hodiny:
Po - Št:  7:00 - 15:00 | Pia: 7:00 - 12:00

Dentálna Hygiena

Aj keď odvádzate skvelú prácu pri čistení zubov a ste verní používaniu zubnej nite, stále potrebujete profesionálne čistenie. Pri dentálnej hygiene sa používajú špeciálne techniky a nástroje. Súčasťou je aj odborné zaškolenie na kompletnú ústnu hygienu, ktorú sami nezvládnete.
ZDRAVÉ ZUBY A ÚSTA

Cieľ dentálnej hygieny

Hlavným cieľom dentálnej hygieny je udržiavanie čistoty v ústach a považuje sa za najlepší prostriedok na prevenciu zubného kazu, zápalu ďasien, paradentózy a iných zubných ochorení. Pomáha tiež predchádzať zápachu z úst.
Dentálna hygiena je nevyhnutná pre všetkých ľudí na udržanie zdravých zubov a úst. Zdravé zuby sú čisté a majú malé ,alebo žiadne usadeniny zubného povlaku. Zdravé ďasná sú ružové a pevné.
Dentálna hygiena pozostáva z osobnej a profesionálnej starostlivosti.
PROFESIONÁLNE ČISTENIE

Prečo by som mal absolvovať dentálnu hygienu?

OBJEDNAJTE SA
Pravidelné čistenie zubov zubným lekárom alebo dentálnym hygienikom je dôležité na odstránenie povlaku, ktorý môže vzniknúť aj pri starostlivom čistení zubov a dentálnej nite, najmä na miestach, ktoré sú pre pacienta v domácom prostredí ťažko dostupné. Profesionálne čistenie zahŕňa odstránenie zubného kameňa a vyleštenie zubov, ak sa nahromadilo príliš veľa zubného kameňa. Zahŕňa použitie rôznych nástrojov, alebo zariadení na uvoľnenie a odstránenie usadenín so zubov. Väčšina zubných lekárov odporúča nechať si zuby profesionálne vyčistiť každých šesť mesiacov.
Adresa:
Osloboditeľov 22/27
97632 Badín
Ordinačné hodiny:
Po - Št:  7:00 - 15:00
Pia: 7:00 - 12:00
Ochrana osobných údajov