Ordinačné hodiny:
Po - Št:  7:00 - 15:00 | Pia: 7:00 - 12:00

Detskí pacienti

Starostlivosť o zuby sa začína už vo veľmi mladom veku. Platí, že keď sa deti naučia, ako sa starať o svoje zuby, je pravdepodobné, že v týchto dobrých návykoch budú pokračovať aj v mladej dospelosti a neskôr. Na druhej strane, zlá starostlivosť o zuby môže pretrvať až do dospelosti.
V AMBULANCII AKO DOMA

Budovanie vzťahu so zubným lekárom

Pri deťoch je veľmi dôležité budovať si dobrý vzťah so zubným lekárom od útleho veku, aby zubná ambulancia bola miestom, ktoré skutočne radi navštevujú. To zaistí, že Vaše dieťa si bude vždy spájať svoje návštevy s pozitívnym zážitkom.

Našim hlavným cieľom je, aby sa Vaše deti cítili v našej ambulancii ako doma. Vyšetrenie zubov by nikdy nemalo spôsobiť úzkosť. Personál našej zubnej ambulancie Vám môže poskytnúť bližšie informácie o tom, ako môžete predchádzať zubnému kazu, ako aj navrhnúť Vám, ako správne vykonávať každodennú ústnu hygienu. Je dôležité, aby Vaše deti navštívili špecialistu. A je dôležité, aby ich videli už v rannom veku.

ZAČIATKY

Zdravé zuby a ďasná

OBJEDNAJTE SVOJE DIEŤA
Ak chcete zabezpečiť, aby Vaše deti mali zdravé zuby, musíte urobiť niekoľko vecí. Všetko to začína od chvíle, keď sú ešte bábätka. Staráme sa o ich ďasná tým, že ich po dojčení pretrieme čistou gázou, alebo po použití umelého mlieka. Nakoniec Vaše dieťa z fľaše vyrastie a prejde na pevnú stravu. Toto sa zvyčajne vyskytuje vo veku 6 mesiacov a viac. V tomto bode Vášmu dieťatku začne rásť zub a na jeho čistenie budete musieť použiť kefku . Kefka na prsty je gumená, má mäkké štetiny a je určená na jemné dočistenie. Jemne čistite dieťaťu ďasná, zuby a jazyk.


Ďalšia fáza sa uskutoční, keď vaše dieťa dovŕši 1 rok. Vtedy ho už môžete plánovať návštevu zubnej ambulancie.

Adresa:
Osloboditeľov 22/27
97632 Badín
Ordinačné hodiny:
Po - Št:  7:00 - 15:00
Pia: 7:00 - 12:00
Ochrana osobných údajov